Novinka - Overte si cenu a dostupnosť online:

Ak nenájdete odpoveď na svoje otázky na našich weboch alebo Facebooku, naši kolegovia su Vám k dispozícii telefonicky v pracovné dni od 8:00 do 16:30 na čísle 18 333
alebo rezervacie@trinityhotels.sk

Prírodné a kultúrne pamiatky

Na území Slovenska sa nachádza 44 jaskýň, ktoré sú významnou súčasťou prírodného dedičstva štátu. Sú vyhlásené za národné prírodné pamiatky. V blízkom okolí Atrium Hotela sa nachádza 5 týchto skvostov, ktoré môžete navštíviť.


BELIANSKA JASKYŇA

Jediná sprístupnená jaskyňa v Tatrách Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Má bohatú kvapľovú výzdobu rôznych tvarov a veľkostí. Od roku 1896 je elektricky osvetlená. Z celkovej dĺžky 1 752 m je verejnosti sprístupnených 1 135 m.


DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY

Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.


DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.


DOBŠINSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA

Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 2000 je zaradená do svetového prírodného dedičstva. Vzhľadom na známe vysokohorské ľadové jaskyne Eisriesenwelt a Dachstein-Rieseneishöhle v rakúskych Alpách či rumunskú jaskyňu Scărişoara v pohorí Bihor, ktorej zaľadnená časť je vo výške 1100 až 1120 m n. m., monumentálne zaľadnenie Dobšinskej ľadovej jaskyne tisícročia pretrváva v nadmorskej výške iba 920 až 950 m. Patrí do dedičstva UNESCO.


V blízkom okolí Vysokých tatier odporúčame navštíviť tieto kultúrne pamiatky a historické mesta:

Mesto KEŽMAROK

Kežmarok vznikol zlúčením viacerých osád pôvodného slovanského obyvateľstva s osadou nemeckých kolonistov (osady sa prvýkrát spomínajú r. 1251), ktorí sem prišli po tatárskom vpáde. Práve táto symbióza kultúr viacerých národností a výborná zemepisná poloha umožnila rýchly hospodársky rozvoj tohto mesta.


KEŽMARSKÝ HRAD - Patrí k mestskému typu hradov, bol postavený priamo na území mesta z dôvodu ochrany pred nepriateľmi. Z pôvodnej gotickej pevnosti bola vybudovaná renesančná rezidencia. Od roku 1931 sa v celom areáli nachádza múzeum s rôznymi expozíciami, ktoré dokumentujú históriu mesta do vzniku až po 20 storočie. Tiež tu nájdete expozíciu historických vozidiel.


DREVENÝ ARTIKULÁRNY KOSTOL - Táto národná kultúrna pamiatka patrí medzi 8 slovenských drevených kostolov, ktoré boli v roku 2008 zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Kostol pochádza z čias náboženskej neslobody, kedy si protestanti mohli postaviť chrám len na predmestí, za mestskými múrmi. Potrebné na to bolo povolenie – artikula. Zaujímavosťou je, že počas stavby nebol použitý žiaden iný materiál, len drevo.


Mesto LEVOČA

Mesto a jeho okolie bolo osídlené už v mladšej dobe kamennej. V 12. storočí, po pustošivých nájazdoch Tatárov, prišli do Levoče nemeckí kolonialisti. V roku 1271 bola Levoča centrom provincie Sasov, a užívala práva slobodného kráľovského mesta. Mala vlastnú samosprávu, súdnu právomoc, osobnú slobodu, právo ťažiť rudu, využívať lesy, vykonávať remeslo, obchodovaťV roku 1950 bolo mesto vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Levoča ponúka svojím návštevníkom nespočetné množstvo kultúrno-historický pamiatok.


CHRÁM SV. JAKUBA - Trojloďový kostol s mohutnou svätyňou vznikol v poslednej štvrtine 14. storočia. Veľkú pozornosť si zasluhuje interiér kostola. Sú to predovšetkým gotické oltáre, z ktorých je najcennejší hlavný oltár. Svojimi rozmermi sa radí medzi najväčšie oltáre na svete. Je celý z lipového dreva, vznikol v rokoch 1507*1517 v dielni Masjtra Pavla.


HISTORICKÁ RADNICA - Jedna z najtypickejších stavieb levočského námestia. Expozícia v radnici je venovaná dejinám Levoče, od jeho počiatkov, cez rozvoj, obdobie rozkvetu až po súčasnosť. Diela historického a umeleckého charakteru sú kombinované s ukážkami bohatej cechovej produkcie. Okrem iného sa tu nachádza výstavná expozícia etnografického charakteru pod názvom „Krása z nití utkaná“, predstavu oblasť ľudového textilu a modrotlače na Spiši. Tiež môžete navštíviť odborné prednášky z úspešného cyklu „ Pohľady do minulosti“.


SPIŠSKÝ HRAD

Spišský hrad tvorí neoddeliteľnú a trvalú súčasť kultúrneho dedičstva Slovenska. Svojím významom ďaleko presiahol hranice regiónu i celej krajiny. V roku 1993 bola Národná kultúrna pamiatka – Spišský hrad spolu so svojim okolím zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, čo znamenalo i oficiálne potvrdenie jeho kultúrneho významu svetového charakteru.


Mesto STARÁ ĽUBOVŇA

HRAD ĽUBOVŇA - táto renesančná pevnosť postavená v roku 1292 sa majestátne vypína nad údolím rieky Poprad. V súčasnosti patrí k najzachovalejším a najnavštevovanejším hradom Slovenska.


NÁRODOPISNÁ EXPOZÍCIA V PRÍRODE - SKANZEN Nad údolím rieky Poprad sa majestátne vypína veľká renesančná pevnosť – Ľubovniansky hrad, postavený po roku 1292. V súčasnosti patrí k najzachovalejším a najnavštevovanejším hradom Slovenska. Pod stredovekým hradom Ľubovňa sa nachádza expozícia v prírode – skanzen. Prezentuje súbor stavieb ľudovej architektúry (obytné domy, hospodárske stavby, sezónne poľné obydlia, technické pamiatky), ktoré boli do tohto areálu premiestnené z horného Spiša a Šariša.

Fotogaléria - Detská párty v Atriu

  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
  • Prírodné a kultúrne pamiatky
Z našej videogalérie vyberáme

Slavo Jurko navštevuje TRINITY Hotels

Firemné večierky a párty v Trinity Hotels & Resorts

Zimná dovolenka v Atrium High Tatras

Dovolenkujeme v Atrium High TatrasSme hrdým partnerom projektov:
Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac info